Постояннодействующий очно-заочный конкурс «ПОДСОЛНУХ»
по изучению правил дорожного движения и правил поведения при чрезвычайных ситуациях
|
Конкурс проводится для учащихся 5-10 классов школ Балтасинского муниципального района РТ
Начало действия проекта 15 октября 2006 года. Автор проекта - Зарипов Рафхат Шакурович
ВНИМАНИЕ!!!!
Самые первые команды-пионеры участники конкурса "Подсолнух" на этой странице!
1. Безнең команда исеме: “Хыял”
Куныр урта мәктәбенең IX сыйныф укучырарының команда членнары II нче тур сорауларына җавап бирә. 2008 ел.
Команда членнары:
Габделхаков Илгиз.
Габделхаков Салават.
Рашитова Ләйлә.
Сираҗетдинова Ләйсән.
Файзрахманова Миләүшә.
Девиз: Алда юллар кайсын сайларга
Юллар чакыра әллә кайларга.
2. Команданың исеме: «Иминлек».
Балтач районы Сосна урта мәктәбе 9 А классы
Команданың исеме: «Иминлек».
Команданың девизы: Исәнлеккә ни җитә-
Юл кагыйдәсен үтә.
Командир: Шамилов Данил
Команда исемлеге:
1.Ахметов Рүзил
2.Газизова Фирүзә
3.Галипов Камил
4.Замилова Раушания
5.Зарипова Фәнүзә
6.Ибрагимов Ильнур
7.Котдусов Азат
8.Котдусова Алия
10.Назипов Фәнил
11.Насруллина Диләрә
12.Хабибуллин Әльфис
3. Бэзнең исем: Бәхетле юлчы
Түнтәр урта мәктәбе 9 сыйныф командасы.
Бэзнең исем: Бәхетле юлчы.
Безнең девиз: Безгә юлда һәрчак бәхет елмайсын.
Команда капитаны:
Ибраһимов Айнур
Команда членнары:
Ибраһимов Айнур
Ибраһимова Фәйрузә
Гарифуллин Инсаф
Кашапов Фәнис
Газыймова Галия
Гөмәрова Гөлназ
Акрамова Сәдия
Мөхәммәтгалиева Алисә
Сыйныф җитәкчесе:
Мөхәмәтшина Гөлчәчәк Гаязовна.
4. Команда исеме: Җиде йолдыз
Девиз : Көнбагышлар кебек кояшка, нурга, яктылыкка, белемгә омтылыйк. Һәркемнең гомере кояштай озын булсын.
Класс, мәктәп 9 класс Чутай төп гомуми белем бирү мәктәбе
Капитан : Мухаметзянов Динар
Команда членнары:
Гарипов Ильнур
Гарифуллин Раниф
Гибадуллина Гульнар
Закиров Радиф
Мухаметзянов Динар
Набиева Чулпан
Нургалиева Рамзия
Җитәкче: информатика укытучысы Сафиуллин Рифхат Галяветдинович
5. Салавыч мәктәбеннән 9-10 нчы сыйныфлар командасы.
Мәгълъматлар юк
6.«Бәхет дагасы» Көшкәтбаш мәктәбеннән 9 класс командасы
Девиз:
« Бәхет дагасы безнең кулларда
Чыгыйк бергәләп ерак юлларга»
Команданың капитаны: Шигапов Ильяс
Команданың членнары:
1. Шигапов Ильяс
2. Габдрахманов Айнур
3. Галимов Илнар
4. Камилов Салават
5. Альтапов Азат
6. Бәдретдинов Нурфат
7. Корбангалиева Сиринә
8. Рамазанова Гөлүзә
9. Рамазанов Илназ
10. Рамазанов Ленар
11. Шагиев Фәнил
Сыйныф җитәкчеләре: Галимова Гөлназ Ракиповна
7.«Хәрәкәт» Кенә мәктәбенең 9-10 сыйныф командасы
Девиз:
«Юлда булсаң бул өлгер, юл кагыйдәләрен бел !»
Команданың капитаны: Низамиев Дилюс
Команданың членнары:
1. Низамиев Дилюс
2. Залялов Нияз
3. Гарапшин Фирдус
4. Камалиев Ринат
5. Галимуллина Инзилә
6. Султанова Рүзилә
7. Валиев Алмаз
8. Ахметгалиев Аяз
9. Нәбиев Зөлфәт
Класс җитәкчесе:
8.«Куныр егетләре» Куныр урта мәктәбенең 10 класс командасы
Девиз:
"Без гел бергә ”
Команданың капитаны: Назипов Алмаз
Команданың членнары:
1. Назипов Алмаз
2. Константинов Марсель
3. Низамов Вагиз
Класс җитәкчесе: Саттарова Аниса Рафиковна
9.«Ялкын» Алан мәктәбенең 10 нчы сыйныф командасы
Девиз:
«Күңелләрдә яшьлек ялкыны дөрләсен .»
Команданың капитаны: Шамсутдинов Ирек
Команданың членнары:
1. Шамсутдинов Ирек
2. Фәләхиев Кәдим
3. Габидуллин Фәнис
4. Зәйнуллин Раил
5. Хакимуллин Илнур
6. Нурисламов Ришат
7. Ахмадиев Газинур
Класс җитәкчесе: Газимова Гөлүзә Ф.
10.«Яшел ут» Алан мәктәбенең 9 нче сыйныф командасы
Девиз:
«Юллар киң, күңел көр, һәлакәтләр аз булсын.!»
Команданың капитаны: Тимербаев Илназ
Команданың членнары:
1. Тимербаев Илназ
2. Гайнанов Илдар
3. Мотыйгуллин Рәмис
4. Корбанова Голназ
5. Ахмадиев Илназ
6. Нигматуллина Гүзәл
Класс җитәкчесе: Рахматуллина Гөлшат Җ.
11. «Елмаю» командасы, Көшкәтбаш мәктәбе, 9 сыйныф
15 октябрь, дискетта
Девиз:
«Көнбагыш чәчәге кебек гел балкып торыйк!
Игътибарлы,белемле,кыю һәм уяу булыйк.»
Команда капитаны: Шиһапов Илһам
Команда членнары:
1.Газизуллин Әлфәт
2.Камилова Зөһрә
3.Миннеҗанов Илнур
4.Нургалиева Ләйлә
5.Рамазанова Ләйсән
6.Рамазанов Фәнил
7.Рамазанова Фәнилә
8.Сибагатуллина Әдилә
9.Фатыйхова Гөлсирә
10.Фәйзрахманов Раил
11.Халикова Эльгиза
12.Хәсәнова Фидәлия
13.Шәрапов Рәмзил
Сыйныф җитәкчесе:Гарифуллина Лилия
12. «Ландышлар» командасы, Куныр мәктәбе, 9 сыйныф
24 октябрь, конверттаЮ Интернет аша
Девиз:
«Без чибәр, без акыллы.
Без күркәм һәм без назлы,
Чөнки без ландышлар!»
Җыр:
Ландышлар
Тәүге күкрәү белән илһамланып,
Эзләнгәндә парын язмышлар,
Язгы урман безне кавыштырды,-
Хуш ис сибә иде ландышлар.
Бәхет теләп безгә баш очыннан
Каңгылдашып үтте аккошлар,
Сандугачлар котлап сайрадлар,
Сөенделәр нәфис ландышлар.
Шул урманга барам язлар саен,
Уянганда җанда сагышлар.
Күз яшедәй көмеш чыклар коеп,
Моңаялар гүзәл ландышлар.
Команданың капитаны: Нәҗипов Алмаз
Команданың составы:
1.Нәҗипов Алмаз
2. Хафизов Азат
3.Кәлимудллина Лилия
4.Константинов Марселҗ
5.Гомәрова Гөлфинә
Сыйныф җитәкчесе : Рашитова Наилә
13. «Сфетофор дуслары» командасы, Салавыч мәктәбе, 9-10 сыйныфлар
1 ноябрь, Интернет аша
Девиз:
«Юкка гына әйтмәгәннәр, ашыккан ашка пешкән. Юл тәртип ярата диләр шуны чыгарма истән. Без дә булдык катнашырга «Көнбагыш» конкурсында иминлек һәм яктылыкны телибез барыбызга.»
Команда капитаны: Зиатдинов Рәдиф
Команданың составы:
1.Зиатдинов Рәдиф
2.Алексеева Марина
3.Хөрматуллина Ләйсән
4.Сәмигуллин Рамил
5.ГабделганиеваГүзәл
6.Жиһаншин Ирек
7.Шәрәфиев Ришат
8.Гатауллина Гөлшат
9.Хәмзинә Гөлинә
10Габдрахманов Ансар
Сыйныф җитәкчесе: Закиров Рәкыйп Нәкыйпович.
14. Команда «Цунами», Арборская школа, 9 класс
14 ноября, через Интернет
Девиз:
«Стихия морская –
Вся сила в волнах.
Мы сильные, властные,
Цунами – это класс!»
Капитан командыы: Баязитов Айдар
Состав команды:
1.Баязитов Айдар
2.Ахметзянов Д
3.Ахметзянов Ф
4.Бариев Р
5.Борханов Р
6.Валиуллина М
7.Вафина А
8.Гильмутдинова Р
9.Губаева Э
10.Зиннатуллина А
11.Низамов Р
12.Ульданов Н
13.Хабибуллина Н
14.Хадиев А
15.Хайруллин И
16.Шакирова З
17.Шигабиева З
Классный руководитель: Кабирова Р.М.
15. «Сәяхәтче» командасы, Сосна мәктәбе, 9 сыйныф
14 ноябрь, Интернет аша
Девиз:
«Без һәрвакыт юлда»
Команда капитаны: Макамбаев Рүзил
Команданың составы:
1.Макамбаев Рүзил
2.Вәлиев Илнар
3.Зарипов Данис
4.Галипова Фәридә
5.Муллагалиева Флүзә
Сыйныф җитәкчесе: Зәйнуллин Әмир Мөнирович
16. «Яшел ут» командасы, Субаш мәктәбе, 10 сыйныф
14 ноябрь, дискетта
Девиз:
«Юлларыгыз имин булсын!»
Команда капитаны: Хәкимов Газинур Сөнгат улы.
Команданың составы:
1.Гафетдинов Р.З.
2.Гайнетдинов Р.Ф.
3.Шакиров Ф.Ф.
4.Вафина Р.Ф.
5.Шакирова Г.Р.
6.Петрова Г.И.
7.Федорова А.Г.
Сыйныф җитәкчесе: Закиров Фәрит Мәсхүт улы
17. Команда «ЮИД», Балтасинская гимназия, 9 Б класс
15 ноября, через Интернет
Девиз:
«??»
Капитан командыы: Садыков Раушан
Состав команды:
??
Классный руководитель: ??
18. Команда «???», Карадуванская школа, 9 класс
14 ноября, через Интернет
Девиз:
«??»
Капитан командыы: ??
Состав команды:
??
Классный руководитель: ??
19. «Хәрәкәт» командасы, Кенә мәктәбе, 10 сыйныф
16 ноябрь, Интернеттан. “Konbagish@xat.ru адресына җибәрелгән булганлыктан җаваплар соңа калып килде. Ул электрон адрес эшләми!
Девиз:
«Юлда йөрсәң, бул өлгер! Юл кагыйдәсен нык бел!»
Команда капитаны: Фәйзрахманов Илназ
Команданың составы:
1.Әхмәтова Әльфинә И.
2.Галимҗаянов Рамиль Т.
3.Галимуллин Фаиль М.
4.Гыйлмуллина Илүзә Р.
5.Гөмәрова Ләлә А.
6.Зарипова Альфира С.
7.Камалиева Илсөя Н.
8.Павлов Алмаз В.
9.Рәхимҗянова Рәзинә У.
10.Сәмигуллин Азат А.
11.Сәмигуллин Илнар И.
12.Фәйзрахманов Ильназ И.
13.Хафизов Фәнис Р.
14.Хөсәенова Ләйсән Р.
15.Шаһиев Хәлил Х.
Сыйныф җитәкчесе: Низамиева Римма Наилевна
20. «Юлчылар» командасы, Сосна мәктәбе, 10 сыйныф
январьда, Интернеттан.
Девиз:
«Исеңдә тот юлчы,
Юл кагыйдәсен бозма.
Уңга-сулга карап йөр,
Тәртипле бул юлда!»
Команда капитаны: Ганиева Илүзә
Команданың составы:
??????
Сыйныф җитәкчесе: ????
Начало действия проекта 15 октября 2006 года. Автор проекта - Зарипов Рафхат Шакурович
Девиз конкурса: “Подсолнух всегда смотрит на солнце. Мы смотрим на светлое будущее. Жизнь каждому дается только один раз. Береги свою жизнь и жизнь окружающих!” |
Самые первые команды-пионеры участники конкурса "Подсолнух" на этой странице!
1. Безнең команда исеме: “Хыял”
Куныр урта мәктәбенең IX сыйныф укучырарының команда членнары II нче тур сорауларына җавап бирә. 2008 ел.
Команда членнары:
Габделхаков Илгиз.
Габделхаков Салават.
Рашитова Ләйлә.
Сираҗетдинова Ләйсән.
Файзрахманова Миләүшә.
Девиз: Алда юллар кайсын сайларга
Юллар чакыра әллә кайларга.
2. Команданың исеме: «Иминлек».
Балтач районы Сосна урта мәктәбе 9 А классы
Команданың исеме: «Иминлек».
Команданың девизы: Исәнлеккә ни җитә-
Юл кагыйдәсен үтә.
Командир: Шамилов Данил
Команда исемлеге:
1.Ахметов Рүзил
2.Газизова Фирүзә
3.Галипов Камил
4.Замилова Раушания
5.Зарипова Фәнүзә
6.Ибрагимов Ильнур
7.Котдусов Азат
8.Котдусова Алия
10.Назипов Фәнил
11.Насруллина Диләрә
12.Хабибуллин Әльфис
3. Бэзнең исем: Бәхетле юлчы
Түнтәр урта мәктәбе 9 сыйныф командасы.
Бэзнең исем: Бәхетле юлчы.
Безнең девиз: Безгә юлда һәрчак бәхет елмайсын.
Команда капитаны:
Ибраһимов Айнур
Команда членнары:
Ибраһимов Айнур
Ибраһимова Фәйрузә
Гарифуллин Инсаф
Кашапов Фәнис
Газыймова Галия
Гөмәрова Гөлназ
Акрамова Сәдия
Мөхәммәтгалиева Алисә
Сыйныф җитәкчесе:
Мөхәмәтшина Гөлчәчәк Гаязовна.
4. Команда исеме: Җиде йолдыз
Девиз : Көнбагышлар кебек кояшка, нурга, яктылыкка, белемгә омтылыйк. Һәркемнең гомере кояштай озын булсын.
Класс, мәктәп 9 класс Чутай төп гомуми белем бирү мәктәбе
Капитан : Мухаметзянов Динар
Команда членнары:
Гарипов Ильнур
Гарифуллин Раниф
Гибадуллина Гульнар
Закиров Радиф
Мухаметзянов Динар
Набиева Чулпан
Нургалиева Рамзия
Җитәкче: информатика укытучысы Сафиуллин Рифхат Галяветдинович
5. Салавыч мәктәбеннән 9-10 нчы сыйныфлар командасы.
Мәгълъматлар юк
6.«Бәхет дагасы» Көшкәтбаш мәктәбеннән 9 класс командасы
Девиз:
« Бәхет дагасы безнең кулларда
Чыгыйк бергәләп ерак юлларга»
Команданың капитаны: Шигапов Ильяс
Команданың членнары:
1. Шигапов Ильяс
2. Габдрахманов Айнур
3. Галимов Илнар
4. Камилов Салават
5. Альтапов Азат
6. Бәдретдинов Нурфат
7. Корбангалиева Сиринә
8. Рамазанова Гөлүзә
9. Рамазанов Илназ
10. Рамазанов Ленар
11. Шагиев Фәнил
Сыйныф җитәкчеләре: Галимова Гөлназ Ракиповна
7.«Хәрәкәт» Кенә мәктәбенең 9-10 сыйныф командасы
Девиз:
«Юлда булсаң бул өлгер, юл кагыйдәләрен бел !»
Команданың капитаны: Низамиев Дилюс
Команданың членнары:
1. Низамиев Дилюс
2. Залялов Нияз
3. Гарапшин Фирдус
4. Камалиев Ринат
5. Галимуллина Инзилә
6. Султанова Рүзилә
7. Валиев Алмаз
8. Ахметгалиев Аяз
9. Нәбиев Зөлфәт
Класс җитәкчесе:
8.«Куныр егетләре» Куныр урта мәктәбенең 10 класс командасы
Девиз:
"Без гел бергә ”
Команданың капитаны: Назипов Алмаз
Команданың членнары:
1. Назипов Алмаз
2. Константинов Марсель
3. Низамов Вагиз
Класс җитәкчесе: Саттарова Аниса Рафиковна
9.«Ялкын» Алан мәктәбенең 10 нчы сыйныф командасы
Девиз:
«Күңелләрдә яшьлек ялкыны дөрләсен .»
Команданың капитаны: Шамсутдинов Ирек
Команданың членнары:
1. Шамсутдинов Ирек
2. Фәләхиев Кәдим
3. Габидуллин Фәнис
4. Зәйнуллин Раил
5. Хакимуллин Илнур
6. Нурисламов Ришат
7. Ахмадиев Газинур
Класс җитәкчесе: Газимова Гөлүзә Ф.
10.«Яшел ут» Алан мәктәбенең 9 нче сыйныф командасы
Девиз:
«Юллар киң, күңел көр, һәлакәтләр аз булсын.!»
Команданың капитаны: Тимербаев Илназ
Команданың членнары:
1. Тимербаев Илназ
2. Гайнанов Илдар
3. Мотыйгуллин Рәмис
4. Корбанова Голназ
5. Ахмадиев Илназ
6. Нигматуллина Гүзәл
Класс җитәкчесе: Рахматуллина Гөлшат Җ.
11. «Елмаю» командасы, Көшкәтбаш мәктәбе, 9 сыйныф
15 октябрь, дискетта
Девиз:
«Көнбагыш чәчәге кебек гел балкып торыйк!
Игътибарлы,белемле,кыю һәм уяу булыйк.»
Команда капитаны: Шиһапов Илһам
Команда членнары:
1.Газизуллин Әлфәт
2.Камилова Зөһрә
3.Миннеҗанов Илнур
4.Нургалиева Ләйлә
5.Рамазанова Ләйсән
6.Рамазанов Фәнил
7.Рамазанова Фәнилә
8.Сибагатуллина Әдилә
9.Фатыйхова Гөлсирә
10.Фәйзрахманов Раил
11.Халикова Эльгиза
12.Хәсәнова Фидәлия
13.Шәрапов Рәмзил
Сыйныф җитәкчесе:Гарифуллина Лилия
12. «Ландышлар» командасы, Куныр мәктәбе, 9 сыйныф
24 октябрь, конверттаЮ Интернет аша
Девиз:
«Без чибәр, без акыллы.
Без күркәм һәм без назлы,
Чөнки без ландышлар!»
Җыр:
Ландышлар
Тәүге күкрәү белән илһамланып,
Эзләнгәндә парын язмышлар,
Язгы урман безне кавыштырды,-
Хуш ис сибә иде ландышлар.
Бәхет теләп безгә баш очыннан
Каңгылдашып үтте аккошлар,
Сандугачлар котлап сайрадлар,
Сөенделәр нәфис ландышлар.
Шул урманга барам язлар саен,
Уянганда җанда сагышлар.
Күз яшедәй көмеш чыклар коеп,
Моңаялар гүзәл ландышлар.
Команданың капитаны: Нәҗипов Алмаз
Команданың составы:
1.Нәҗипов Алмаз
2. Хафизов Азат
3.Кәлимудллина Лилия
4.Константинов Марселҗ
5.Гомәрова Гөлфинә
Сыйныф җитәкчесе : Рашитова Наилә
13. «Сфетофор дуслары» командасы, Салавыч мәктәбе, 9-10 сыйныфлар
1 ноябрь, Интернет аша
Девиз:
«Юкка гына әйтмәгәннәр, ашыккан ашка пешкән. Юл тәртип ярата диләр шуны чыгарма истән. Без дә булдык катнашырга «Көнбагыш» конкурсында иминлек һәм яктылыкны телибез барыбызга.»
Команда капитаны: Зиатдинов Рәдиф
Команданың составы:
1.Зиатдинов Рәдиф
2.Алексеева Марина
3.Хөрматуллина Ләйсән
4.Сәмигуллин Рамил
5.ГабделганиеваГүзәл
6.Жиһаншин Ирек
7.Шәрәфиев Ришат
8.Гатауллина Гөлшат
9.Хәмзинә Гөлинә
10Габдрахманов Ансар
Сыйныф җитәкчесе: Закиров Рәкыйп Нәкыйпович.
14. Команда «Цунами», Арборская школа, 9 класс
14 ноября, через Интернет
Девиз:
«Стихия морская –
Вся сила в волнах.
Мы сильные, властные,
Цунами – это класс!»
Капитан командыы: Баязитов Айдар
Состав команды:
1.Баязитов Айдар
2.Ахметзянов Д
3.Ахметзянов Ф
4.Бариев Р
5.Борханов Р
6.Валиуллина М
7.Вафина А
8.Гильмутдинова Р
9.Губаева Э
10.Зиннатуллина А
11.Низамов Р
12.Ульданов Н
13.Хабибуллина Н
14.Хадиев А
15.Хайруллин И
16.Шакирова З
17.Шигабиева З
Классный руководитель: Кабирова Р.М.
15. «Сәяхәтче» командасы, Сосна мәктәбе, 9 сыйныф
14 ноябрь, Интернет аша
Девиз:
«Без һәрвакыт юлда»
Команда капитаны: Макамбаев Рүзил
Команданың составы:
1.Макамбаев Рүзил
2.Вәлиев Илнар
3.Зарипов Данис
4.Галипова Фәридә
5.Муллагалиева Флүзә
Сыйныф җитәкчесе: Зәйнуллин Әмир Мөнирович
16. «Яшел ут» командасы, Субаш мәктәбе, 10 сыйныф
14 ноябрь, дискетта
Девиз:
«Юлларыгыз имин булсын!»
Команда капитаны: Хәкимов Газинур Сөнгат улы.
Команданың составы:
1.Гафетдинов Р.З.
2.Гайнетдинов Р.Ф.
3.Шакиров Ф.Ф.
4.Вафина Р.Ф.
5.Шакирова Г.Р.
6.Петрова Г.И.
7.Федорова А.Г.
Сыйныф җитәкчесе: Закиров Фәрит Мәсхүт улы
17. Команда «ЮИД», Балтасинская гимназия, 9 Б класс
15 ноября, через Интернет
Девиз:
«??»
Капитан командыы: Садыков Раушан
Состав команды:
??
Классный руководитель: ??
18. Команда «???», Карадуванская школа, 9 класс
14 ноября, через Интернет
Девиз:
«??»
Капитан командыы: ??
Состав команды:
??
Классный руководитель: ??
19. «Хәрәкәт» командасы, Кенә мәктәбе, 10 сыйныф
16 ноябрь, Интернеттан. “Konbagish@xat.ru адресына җибәрелгән булганлыктан җаваплар соңа калып килде. Ул электрон адрес эшләми!
Девиз:
«Юлда йөрсәң, бул өлгер! Юл кагыйдәсен нык бел!»
Команда капитаны: Фәйзрахманов Илназ
Команданың составы:
1.Әхмәтова Әльфинә И.
2.Галимҗаянов Рамиль Т.
3.Галимуллин Фаиль М.
4.Гыйлмуллина Илүзә Р.
5.Гөмәрова Ләлә А.
6.Зарипова Альфира С.
7.Камалиева Илсөя Н.
8.Павлов Алмаз В.
9.Рәхимҗянова Рәзинә У.
10.Сәмигуллин Азат А.
11.Сәмигуллин Илнар И.
12.Фәйзрахманов Ильназ И.
13.Хафизов Фәнис Р.
14.Хөсәенова Ләйсән Р.
15.Шаһиев Хәлил Х.
Сыйныф җитәкчесе: Низамиева Римма Наилевна
20. «Юлчылар» командасы, Сосна мәктәбе, 10 сыйныф
январьда, Интернеттан.
Девиз:
«Исеңдә тот юлчы,
Юл кагыйдәсен бозма.
Уңга-сулга карап йөр,
Тәртипле бул юлда!»
Команда капитаны: Ганиева Илүзә
Команданың составы:
??????
Сыйныф җитәкчесе: ????
Используются технологии uCoz